Diş estetiği nedir?

Diş estetiği ile doğal, temiz görünen dişler size güzel bir gülümseme kazandırır. Dişlerin genel görünümündeki sorunlar, kişilerin sosyal hayatına etki eden  önemli bir faktördür. Hoş bir gülümseme ile  kişinin iletişimini ve özgüvenini ciddi bir şekilde artırarak iş ve özel hayatında sahip olduğu başarı ve mutluluğun yükselmesini sağlar.

Diş estetiğinde sıklıkla uygulanan yöntemler?

  • Lamina (yaprak) porselenler
  • Tam seramik kaplamalar
  • Porselen dolgular

Lamine  kaplamalar: Estetik diş hekimliğinin vazgeçilmez uygulamalarındandır tek tek dişlere uygulanırlar. Tek bir dişe yapılabileceği gibi tüm dişlerede uygulanması gerekebilir. Dişlerin sürmesi tamamlanmış ise tek diş uygulamaları halinde çocuk yaşta vakasına göre yapılır. Bu da genelde tek diş kırıklarında olur. Dişte kırık vs..durumlarında her yaşta yapılabilir. Ancak tüm gülüşü değiştirmek istiyorsak gelişim döneminin tamamlanmış olması gerekir

Tüm bu sebeplerden dolayı diş estetiği uygulamaları, kişinin genel ve ruh sağlığına olumlu yönde  etki sağlar. Dişlerinin görüntüsünden rahatsız olan her kişi yaptıracağı bir uzman muayenesinden sonra, kendisine en uygun planlanacak tedavi yöntemi ile istediği görünüme kavuşabilir.