Neden İmpladent İzmir ?

Sağlıklı ve Estetik Bir Gülüşe Kavuşun

Modern diş hekimliğinin tüm olanaklarını kullanarak ağız ve diş hastalıklarının tanı ve tedavilerini en iyi şekilde sağlayan ağız ve diş sağlığı merkezi olmak kalite politikamızdır.

Hakkımızda ve Neden Biz ?

Sağlıklı Gülüşler İçin İmpladent İzmir !


Etik ilkelerden ödün vermeden, hasta haklarına saygı duyarak, kaliteli ağız ve diş bakımı sunan kliniğimizde , Çevre sağlığını gözetir ve koruyucu sağlık hizmetlerini ön planda tutarız. Sağlık hizmetlerine bakış açısı, hizmeti sunuş şekli ve sürekli kalite iyileştirme faaliyetleriyle alanında örnek gösterilen bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmak kalite politikamızdır. Vizyonumuz Ulusal ve uluslararası düzeyde önde gelen bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmaktır.

Kurumsal yapıda olan İmpladent İzmir Polikliği başlıca ve öncelikli olarak; hasta konforu ve taleplerini en üst seviyede ve kısa sürede gerçekleştirmek için, ağız ve diş sağlığı ile ilgili tüm şikayet ve rahatsızlıklarda doğru teşhisi koymayı hedefler, global ve ulusal sektörel yenilik-gelişim faaliyetlerini takip eder ve “hasta odaklı” yaklaşım gösterir.


Dişlerimizin en büyük düşmanı nedir?

Dişlerimizin en büyük düşmanı fırçalamayla uzaklaştırabileceğimiz besin artıkları ve plak tabakasının uzun süre uzaklaştırılmaması sonucu bakteriyel faaliyetin dolayısıyla diş çürüklerinin ve dişeti hastalıklarının ortaya çıkmasıdır. İleri seviyede ilerlemiş diş çürüğü ve dişeti hastalığı diş kayıplarına yol açabilir.


Ağız ve diş sağlığında vitaminlerin önemi nedir?

Sistemik yolla vücudumuza giren vitamin ve minerallerin bir kısmı özellikle büyüme ve gelişim aşamasında dişlerin yapısına katılır, ilerleyen dönemlerde de yine diş ve dişeti sağlığının devamlılığının sağlanmasına yardımcı olur.


Süt Dişleri Neden Önemlidir ?

Süt dişleri veya çocukların bebeklik dişlerinin; daimi dişlerin doğru pozisyonda çıkmaları için onlara rehberlik etmek, çocuğun iyi çiğneyebilmesini ve beslemebilmesini sağlamak ve çene kemiklerinin ve kaslarının normal gelişimine rehberlik etmek gibi önemli görevleri vardır.

Dişeti hastalıkları nelerdir?

Dişeti hastalıkları, dişlerin çevresinde bulunan dişeti ve kemik dokusunu etkileyebilen hastalıklardır. Dişeti hastalıkları, toplumda en yaygın görülen ağız ve diş sağlığı problemleri arasında yer alır. Ağız kokusu ve dişeti kanamalarıyla hastaya kendini belli eder.


İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır ?

İmplantlar; cerrahi bir prosedürle çene kemiğinde yapılması planlanan implant için uygun pozisyonda, çapta ve uzunlukta yuvalar açılarak yapılır. İmplant yerleştirilmesi cerrahi bir işlem olduğundan, kullanılan malzemelerin kalitesi, ortamın sterilizasyon ve hijyen şartlarının sağlaması en önemli kriterlerdendir. İmplant cerrahisi için lokal anestezi ile o bölgenin uyuşturulması yeterlidir.


Porselen Diş Çeşitleri Nelerdir?

Üretim tekniği ve kimyasal yapısına göre çok sayıda farklı porselen çeşidi mevcuttur. Bunları piyasada daha sık kullanılan genel bir sınıflamayla, metal altyapılı porselen, zirkonyum altyapılı porselen ve tam seramik porselenler olarak sınıflamak mümkündür.